Головна
головна | контакти | фінансування | english

Конференції, форуми, круглі столи


Фотогалерея

Міжнародна конференція

24-25 квітня, 2006 відбулася міжнародна конференція, присвячена актуальному питанню "Фінансова життєздатність закладів культури: проблеми та рішення". Тему було обрано через те, що недостатнє фінансування культури є універсальною проблемою як для розвинутих країн так й для тих, що тільки-но розвиваються. У роботі конференції взяли участь представники Боснії та Герцеговини, Вірменії, Молдови, Німеччини, Росії, Татарстану, Угорщини та України (всього 35 осіб).

Одним з головних завдань конференції було обговорення проблем фандрайзингу та проведення ефективних фандрайзингових кампаній для мистецьких проектів та закладів культури, а також намагання з'ясувати, що відбувається у різних країнах за цим напрямком та якого досвіду набуто. Дві загальні теми було запропоновано для круглого столу:
Чи можна отримати прибуток з культури та мистецтва?
Етичні аспекти залучення грошей на культуру
В маленьких групах були обговорені такі питання:
Фінансування культури та державна політика
Спонсорство: культура та бізнес
Культура та міжнародні донорські інституції

В результаті роботи конференції учасники обмінялися досвідом та ідеями щодо здійснення фандрайзингу та проведення ефективних фандрайзингових кампаній для мистецьких проектів та закладів культури. В цьому сенсі дуже корисною виявилася зустріч з продюсерами міжнародного проекту Black SEAS/North SEAS, ініційованого організацією Intercult (Швеція) - Томасом Бокстадом (Швеція) та Адамом Джинсом (Велика Британія), які розповіли про свій досвід співробітництва з міжнародними фундаціями та організаціями підчас реалізації першої "хвилі" цього проекту, який здійснювався в Прибалтійських країнах.

Учасники краще дізналися про державну політику різних країн стосовно підтримки культури, а також проаналізували різноманітні підходи до культурної політики.