Головна
головна | контакти | фінансування | english

Семінари


23 - 26 червня в Одесі (готель Лондонська ) відбувся семінар, присвячений оцінці роботи за проектом ЦПМК та плануванню діяльності на другий рік.

Фотогалерея

За програмою семінару було розглянуто такі питання:
Загальний огляд навчальних курсів, що розроблюються ЦПМК
Презентація курсів
Літня школа/ЛШ
Огляд діяльності за перші 8 місяців проекту
Планування другого року діяльності

Навчальний курс націлено на загальну спеціалізацію. Передбачається, що до Центру прийдуть навчатися студенти з різних галузей культури. Завданням ЦПМК має стати пропозиція окремих фрагментів з програми курсу менеджменту культури, а слухачі вже самі створюватимуть повну картину діяльності у цій сфері.

Було вирішено, що якість знань студентів оцінюватиметься сумою балів, що виставлятиме комісія викладачів. Стандартний сертифікат засвідчуватиме як відвідання курсів студентами, а також компетентність роботи ЦПМК.

Розробка учбової програми є комплексним та міждисциплінарним процесом до якого залучено багать викладачів/тренерів, які мають бути в тісному контакті для того щоб зробити програму послідовною та добре структурованою. Таким чином було вирішено провести декілька робочих зустрічей до початку ЛШ та внести до розроблених курсів необхідні зміни відповідно до рекомендацій семінару.

З метою оцінки ефективності ЛШ та її загальної інфраструктури було вирішено провести конфіденційне анкетування учасників. Здібність студентів зреалізувати самостійно творчий проект вважатиметься критерієм оцінки ефективності роботи Літньої школи.

Згідно огляду роботи за проектом протягом перших 8 місяців діяльність другого року має фокусуватися на таких аспектах:

  • комунікаційне залучення тренерів до вирішення загальних питань
  • включення тренерів до capacity building програми
  • покращення capacity building команди: внутрішньої та зовнішньої (візити з метою тренінгів тощо, акцент має бути на Базельському університеті).

Студенти активно залучатимуться до процесу тренінгів, а тренерам слід мати адекватне розуміння тренінгових методів.

Співробітництво з Базелем може бути більш тісним: довгострокові візити та більш тісне співробітництво з Рольфом Келлером; спільні публікації, обмін інформацією та підручниками; запрошення тренерів до участі у довгострокових курсів.

Було вирішено також, що слід змінити концепцію довгострокових курсів з 9 місяців навчання на шість (4 вихідні дні, два рази на місяць - 16 годин). Розпочати навчання на довгострокових курсах планується у січні 2006 року.

Учасники засвідчили, мету семінару було досягнуто; він був дуже ефективним, хоча Програма була занадто напруженою. Було зазначено добру організаційну роботу ЦПМК та гарну координацію семінару Рольфом Келлером та Елізою Факс. Проте слід активніше залучати тренерів до роботи. Було зроблено висновок, що команда ЦПМК є достатньо компетентною для того щоб реалізувати усі задачі згідно з планом.

До гори