Головна
головна | контакти | фінансування | english

Семінари


Фотогалерея

14-18 червня 2007 року відбувся черговий семінар з оцінки та планування коопераційного проекту "ЦПМК". Під час семінару було обговорено головні результати третього проектного року та основні моменти пов'язані із плануванням наступної діяльності за проектом.

Виконавчий директор Центру Олександр Перепелиця висловив щиру подяку Елізі Фукс - Програмний директор Швейцарської культурної програми у Південно-Східній Європі та Україні/Swiss Cultural Programme South-East Europe and Ukraine (Цюріх, Швейцарія), Рольфу Келлеру - Швейцарський консультант проекту та Людмилі Гарбуз - Директорка Швейцарської культурної програми в Україні за надану можливість зреалізувати такий чудовий проект, який дозволив розвинути в Україні сферу менеджменту культури.
У свою чергу Еліза Фукс сказала, що вона дуже рада привітати учасників семінару , усю команду проекту.

Однією з головних тем цього семінару була життєздатність ЦПМК. Учасники обговорили, що було добре зроблено, а що можна було б покращити. Було підкреслено, що загальна мета усіх людей, які залучені до проекту , щоб й надалі ЦПМК працював успішно. Також була обговорена форс мажорна ситуація яка виникла через пожежу за адресою вул. Пушкінська 23, де розташовувалися учбові класи Центру.
Серед інших тем, включених до порядку денного, були :
Досягнення проекту та виконання завдань згідно плану діяльності та напрямків стратегічного розвитку
Стратегічне позиціювання ЦПМК
Планування четвертого проектного року
Стратегічні проблеми та специфічні цілі 4 року
Організація події спрямованої на подальший розвиток ЦПМК
Зустріч з представниками Європейської культурної фундації

Наступні виклади та пропозиції були зроблені внаслідок загальної дискусії.

Рівень діяльності за проектом є доволі таки успішним та стабільним. Команді ЦПМК вдалося зробити ключові навчальні модулі та є певні перспективи щодо розробки нових курсів. Високим є рівень викладання. Навчальні методики, що наведені в двохтомнику, можна ще покращувати з метою залучення нових викладачів/тренерів, яким потребується час на самопідготовку. З цією метою корисним здається видання методичних рекомендацій для тренерів-викладачів.

Штат ЦПМК є досвідченим в сфері практичного менеджменту та має постійні контакти з посередниками. Діяльність Центру поєднує регіональних та локальних адміністраторів, приватні та державні заклади культури, приватні комерційні організації, різноманітні фундації як в Україні так й закордоном.
Головні переваги пропозицій ЦПМК
Пропозиція ЦПМК є унікальною завдяки інноваційному характерові роботи та підходів. Також привабливим моментом є те, що курси з менеджменту культури мають зручний інтенсивний формат. В ЦПМК розроблена гнучка структура навчальної програми, яка відповідає конкретним потребам клієнтів.
Специфічність полягає також в тому, що програма ЦПМК базується на оригінальній методиці, яка вдало поєднує теорію з практикою. Головною відмінністю навчальної системи, розробленої ЦПМК, є практична спрямованість тренінгів на професіоналів. Центр також пропонує вдалу комбінацію лекцій та візитів до закладів культури протягом навчання на курсах, що надає студентам можливість спілкуватися з менеджерами-практиками.
Метою Центру не є змагання з іншими учбовими закладами, тому що ЦПМК пропонує абсолютно нову модель навчання та викладання.
Проте головними відмінними рисами та перевагами програм ЦПМК у порівнянні з існуючими є:
- практичний характер навчання
- гнучкість методів та учбових форм
- відповідність потребам клієнтів: триваліший курс навчання для осіб, які мають більше часу на відвідини тренінгу; короткострокові програми та семінари для працюючих професіоналів.

Таким чином було зроблено висновки щодо універсальної тренінгової програми Центру з Менеджменту культури у той час коли інші учбові заклади головним чином пропонують тренінг в конкретних областях, таких як бібліотечна справа та інформаційний менеджмент, театральний менеджмент, менеджмент туризму, тощо.
Перевага тренінгової системи та освіти, яку надає ЦПМК полягає в сполученні теоретичних знань та особливо практичних навичок. Через короткострокові семінари, літні школи та довготермінові тренінги ЦПМК надає можливість покращити професійну майстерність фахівців у сфері менеджменту культури. Програма навчання розроблена у ЦПМК відповідає сучасним науковим та практичним вимогам та забезпечує тісний зв'язок між теоретичними знаннями та практичним know-how.
Консолідація зусиль та життєздатність - були визначені головними цілями четвертого проектного року.
Стратегія - зберегти досягнуте стабільне положення.

Подія спрямована на промоцію ЦПМК
Протягом цього семінару було також детально обговорено програму та концепцію заходу спрямованого на промоцію подальшої діяльності Центру. Було вирішено, що цей захід має відображати трьохрічну діяльність за проектом для розвитку ЦПМК як самостійної організації. Головна увага має бути зосереджена на діяльності випускників Центру, на їхній роботі після завершення курсів ЦПМК.
Було запропоновано організувати та провести одноденну міждисциплінарну акцію в контексті менеджменту культури. Акцент робитиметься на діяльності випускників та роботі, яку вони отримали в наслідок навчання на курсах Центру.
Команда проекту висловила бажання привернути увагу широкого загалу до важливості менеджменту культури взагалі та на відродженні освіти в сфері менеджменту культури зокрема.
Головним слоганом цього заходу є:
Менеджмент культури є головним чинником виживання унікальної культури, яка є важливою складовою сучасного суспільства!

В межах цього семінару відбулася зустріч з представниками Європейської культурної фундації.
Протягом зустрічі були висловлені конкретні ідеї щодо подальшої співпраці ЦПМК з цим фондом