Головна
головна | контакти | фінансування | english

Інші імпрези та заходи


Мистецька промо-акція "Будьмо разом!"

Фотогалерея

Міждисциплінарна промо-акція "Будьмо разом!" - присвячена трьохрічній діяльності за проектом Центр практичного менеджменту культури/ЦПМК відбулася 7 грудня 2007 року в самому "серці Одеси" - Культурному центрі на Рішельєвській вулиці.
Під час чергового робочого семінару в червні 2007 року було запропоновано організувати та провести промо-акцію, (що в останньому варіанті набула назви "Будьмо разом!"- попередні робочі назви: "Bomb-party"; "We are here!"; "Dream Party") присвячену трьохрічній діяльності за проектом Центр практичного менеджменту культури/ЦПМК. Тоді ж було сформульовано концепцію й вирішено, що програма акції складатиметься з трьох частин:
Круглий стіл
Презентація проектів випускників Центру практичного менеджменту культури
Перформанс спеціально запрошених гостей
Щоб привернути увагу всіх зацікавлених людей у розвиткові менеджменту культури, а також до тренінгової діяльності ЦПМК було вирішено запросити відомих осіб у сфері мистецтва та культури сучасної України.
Одним із головних завдань цієї акції було зібрати разом досвідчених менеджерів культури та їхніх молодших колег в неформальній обстановці, щоб поділитися ідеями та поглядами стосовно вирішення нагальних проблем, які існують в сфері менеджменту культури.
Представники адміністрації відділів культури, лектори, викладачі та студенти вищих навчальних закладів були запрошені до дискусії стосовно стану менеджменту культури в Україні. Окрім того, ми запросили до участі в круглому столі фахівців в області культури та мистецтва, теорії громадянської участі в розвиткові локальної культурної політики.

Ця подія була також націлена на регіональне поширення діяльності ЦПМК, зокрема, а також привернення уваги громадськості до важливості менеджменту культури, взагалі. З цією метою увазі публіки були представлені проекти випускників ЦПМК, а також щоб продемонструвати чого саме досягли ці люди після навчання в Центрі.
Учасників круглого столу привітали Еліза Фукс - Програмний директор Швейцарської культурної програми у Південно-Східній Європі та Україні (Швейцарія) та Людмила Гарбуз - директор Швейцарської культурної програми в Україні (Київ).
Робітники культури, відомі й досвідчені арт менеджери взяли участь у дискусії із представниками адміністрації.
Модерувати круглий стіл було запрошено Олександра Буценка, який є відомим фахівцем в області розвитку культурної політики та очолює партнерську організацію - НГО "Демократія через культуру" (Київ, Україна), також він є виконавчим директором другого коопераційного проекту "Модель 21", який здійснює Швейцарська культурна програма в Україні.
Наступні теми були запропоновані для обговорення:

  • Якого менеджменту потребує культура?
  • Чому сфера культури потребує менеджменту?
  • Який саме менеджмент є корисним для культури та мистецтва?
  • Яким чином менеджмент може стати в користі розвиткові мистецтв, культури взагалі?
  • Які переваги має професійний менеджмент культури?
  • Що можна покращити в Одесі, якщо місто насправді хоче зробити культуру важливим джерелом покращення якості життя та його привабливості для інвесторів, туризму тощо?
  • Як Одеса може краще використовувати свої культурні ресурси та потенціал?
  • Як особи відповідальні за сферу культури (громадський та державний сектор) можуть покращити свої знання?
Ключові учасники круглого столу зробили короткі інформаційні виклади, що надали поштовху подальшій дискусії.
Олександр Перепелиця розповів про розвиток менеджменту культури в Одесі, зробивши акцент на системі навчання, що пропонує Центр.
Світлана Солодовнік - Керівник Міського відділу культури - розповіла про роботу цього відділу та механізм взаємодії з недержавними установами, що працюють в сфері мистецтва та культури, а також про культурні ресурси Одеси.
Олександр Сурженко (учасник Літньої школи - 2006) - головний диригент Запорізького музично-драматичного театру ім. В.Г.Магара (Україна). Його виступ було присвячено Впливу культурного менеджменту на митця. Так О.Сурженко розповів, що сталося в його творчому житті після навчання у Центрі. Зокрема, він зробив 10 хвилинну презентацію свого нового проекту Чотири моноопери, прем'єра якого відбуватиметься у різних містах України навесні 2008 року.
Андрухович Юрій (спеціальний гість) - відомий український поет, прозаїк, есеїст (Івано-Франківськ, Україна) зробив порівняння української та західноєвропейської аудиторії. Його промова була присвячена Українському культурному контексту: потребам та потенціалу.
Леся Олійник - Генеральний секретар Національного комітету міжнародної музичної Ради ЮНЕСКО (Київ, Україна) фокусувала увагу на тому, що теоретичне навчання не є ефективним, якщо в Україні досі ще не затверджені закони про культуру та меценатство. Леся наголосила, що дуже важливим є збереження культурного оточення для створення шедеврів сучасного мистецтва.
Наталя Кусік - координатор учбових програм ЦПМК - розповіла про Специфіку викладання менеджменту культури на курсах. Вона підкреслила, що навчальна програма, розроблена Центром, є унікальним продуктом й надалі слід працювати у напрямку її постійного покращення та впровадження в учбових закладах культури. ЇЇ виступ було сфокусовано на необхідності консолідації зусиль щодо тренінгової діяльності.
Людмила Залюбинська - член Правління ЦПМК, професор кафедри менеджменту ОНУ ім.І.І.Мечникова (Одеса,Україна) розповіла про власний досвід викладання в сфері менеджменту культури. Вона надала інформацію стосовно того Що необхідно покращити у культурному житті Одеси.
Іріна Смоквіна (випускниця Літньої школи 2007) - директор Інституту психології - розповіла про свій проект, який націлено на розвиток художньої майстерності.
Учасники обговорили важливі проблеми сучасної культури, а також деякі аспекти розвитку локальної культурної політики, проте головний акцент було зроблено на тому, що менеджмент культури є важливим для сучасного українського суспільства.
Фокус дискусії було зроблено на тому, що відродження менеджменту культури було ініційовано ЦПМК й на тому, що слід консолідувати зусилля для подальшої його довготривалої діяльності.
Одним із головних завдань цієї події було довести ефективність моделі сучасного менеджменту. Усі присутні мали змогу ознайомитися з 6 проектами випускників ЦПМК. Культурні проекти було продемонстровано для того, щоб продемонструвати широке поле діяльності для сучасних менеджерів культури.
"СІБІРСЬКІ ПОСІДЕЛКІ" представила менеджер проекту Галіна Онісько (Одеса, Україна) - випускниця довгострокового курсу 2007.
Презентація супроводжувалась демонстрацією відеофільму про діяльність Українського центру культури в Новосібірську (Росія). Творча група цього проекту складається з представників різних професій. Так, Галіна Онісько, Валентина Валантар та Юрій Белобров - лікарі; Ніколай Баніт - фотограф; Шаригіна Надєжда - психолог; Людмила Кац - перекладач; Вікторія Безсонова - бібліотекар; Галіна Онісько молодша - мистецтвознавець, студентка Києво-Могилянської Академії (культуролог); Павлова Снєжана - журналіст; Оксана Корсунь - музикант, звукорежисер, психолог та інші.
"МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНИЙ ВЕЧІР", присвячений творчості сучасного поета Ісаака Майденберга, представила авторка проекту менеджер культури: Кіра Майденберг (Одеса, Україна) - випускниця Літньої школи 2006. Прем'єра цього проекту відбулася восени 2006 року в Одеському будинку вчених. Глядачам були показані відеоматеріали деяких ключових моментів цього заходу.
Молоді менеджери культури Анна Тіхоплав (Южний, Україна) та Яніна Гінкіньова (Одеса, Україна) - випускниці довгострокового курсу 2006 - представили міжнародний фестиваль молодих композиторів та виконавців сучасної музики "Music Marine Fest".
Проект "ФЕШН ШОУ" зібрав разом випускників Літньої школи 2005 та довгострокового курсу 2006. Прем'єра цього проекту мала місце в липні 2006 року в Одеському будинку актора. Менеджер проекту: Олександр Дмитренко (Одеса, Україна) - випускник Літньої школи 2006 -дизайнер моди нового покоління.
"МАЙСТЕРНЯ РИТМУ" (артистичні директори: Олексій Гілко та Сільвета Атаулліна) була представлена менеджером проекту: Аєй Перфільєвой (Одеса, Україна) відомою танцівницею та хореографом, яка брала участь у Літній школі 2006.
Випускники ЦПМК висловили вдячність Швейцарській культурній програмі у Південно-Східній Європі та Україні та особисто Елізі Фукс - програмному директору Швейцарської культурної програми у Південно-Східній Європі та Україні (Швейцарія) та Людмилі Гарбуз - директору Швейцарської культурної програми в Україні (Київ) за надану можливість зреалізувати свої творчі проекти.
Відомий український письменник, поет та есеїст Юрій Андрухович (Івано-Франківськ, Україна) разом з музичною групою МЕРТВИЙ ПІВЕНЬ (Львів - Харків, Україна) представили спільну програму ПІСНІ ДЛЯ МЕРТВОГО ПІВНЯ.

Меседжем цієї події було "Ми тут!" - Центр працює, незважаючи на пожежу, що трапилася на початку червня 2007 року…Завдяки реалізації такої відносно невеликої акції ЦПМК вдалося досягти нового сегменту суспільства та привернути увагу широких кіл громадськості до важливості менеджменту культури. Глядачі висловили свій інтерес до роботи Центру та його тренінгової діяльності.
Таким чином було продемонстровано широкий спектр діяльності ЦПМК та його досягнення за роки існування.
Команда Центру скористалася шансом донести впевненість в тому, що сучасна унікальна культура є важливою для суспільства.

СПИСОК КЛЮЧОВИХ УЧАСНИКІВ
Андрухович Юрій - поет, прозаїк, есеїст (Івано-Франківськ, Україна)
Буценко Олександр - директор Центру розвитку Демократія через культури (Київ, Україна)
Владимирська Галіна - головний редактор журналу Фаворит Удачи (Одеса, Україна)
Владимирський Олег - фотохудожник, менеджер фотостудії, журналіст (Одеса, Україна)
Дмитренко Олександр - дизайнер моди, менеджер фешн бутіку Кокон (Одеса)
Добровольський Володимир - аспірант НАМУ ім. П.І.Чайковського (Київ, Україна)
Довбuш Євген - соліст Одеського національного філармонічного оркестру
Залюбинська Людмила - член Правління ЦПМК, професор кафедри менеджменту ОНУ ім.І.І.Мечникова (Одеса,Україна)
Захарченко Ігор -аспірант Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського (Київ, Україна)
Майденберг Ісаак - письменник (Одеса, Україна)
Майденберг Кіра - студентка ОДМА ім.А.В.Нежданової (Одеса)
Мохрякова Марина -аспірантка ОДМА ім.А.В.Нежданової (Одеса)
Олійник Леся - Генеральний секретар Національного комітету міжнародної музичної Ради ЮНЕСКО (Київ, Україна)
Панченко Юлія - солістка Одеського Театру Опери та Балету
Перфільєва Айя - хореограф, менеджер танцювального колективу (Одеса, Україна)
Сурженко Олександр - головний диригент Запорізького музично-драматичного театру ім. В.Г.Магара (Україна)
Тіхоплав Анна - композитор, артистичний директор міжнародного фестивалю молодих композиторів та виконавців сучасної музики "Music Marine Fest" - (Южний)
Херсонська Людмила - перекладачка (Одеса, Україна)
Цепколенко Кармелла - член Правління ЦПМК, композиторка, арт директор міжнародного фестивалю 2Д2Н , президент міжнародної громадської організації АНМ, професор ОДМА ім. А.В.Нежданової (Одеса, Україна)
Театр танцю Айї Перфільєвої (Одеса, Україна)
Гурт Мертвий півень (Львів-Харків, Україна)

До гори